Корисна інформація

Підготовка поверхні до фарбування

70% успіху при фарбуванні поверхні залежить від якості підготовки поверхні перед фарбуванням.

У початковій стадії будь-якого процесу фарбування,  проводиться попередня обробка поверхні. Це самий трудомісткий і тривалий процес, якому часто не приділяють належної уваги, однак він є необхідною умовою отримання якісного покриття. 

Послідовність операцій:

  1. Видалення неміцної штукатурки, фарби, що відшарувалася.
  2. Видалення жирових, пилових та інших забруднень.
  3. Шпаклювання тріщин, вирівнювання поверхні шпаклівкою.
  4. Шліфування.
  5. Ґрунтування.

Поверхні неоднакові (виконані з різних матеріалів), тому різною буде їх підготовка до фарбування.

Підготовка дерев’яних поверхонь

У підготовці до фарбування нових дерев’яних поверхонь виділимо наступні етапи.

  1. Спочатку за допомогою стамески та молотка вирубаємо сучки та засмоли, бо сучки мають більшу щільність, ніж основний масив деревини, і при висиханні будуть буграми виступати на поверхні, а фарба в цих місцях – тріскатися; а смола проступає на пофарбованій поверхні плямами. 
  2. Потім наждачним папером видаляємо дрібні задирки та шорсткості, а тріщини та дрібні сліди від віддалених сучків  закладаємо спеціальною шпаклівкою по дереву 
  3. Наступний етап – знежирення і знепилення. 
  4. Завершальний етап – ґрунтування. Ґрунтують поверхню для того, щоб створити однорідну здатність пофарбованої поверхні вбирати вологу і зменшити витрату фарби, а також забезпечити антисептичний захист поверхні.
  5. Раніше пофарбовані дерев’яні поверхні ретельно очищуємо від лакофарбних шарів, що відшаровуються, пилу, жирових і інших забруднень, шліфуємо, видаляємо шліфувальний пил.  При необхідності чисту і суху дерев’яну поверхню заґрунтувати  деревозахисною ґрунтовкою.

Підготовка металевих поверхонь

  1. Металеві поверхні перед фарбуванням ретельно оглядаємо на предмет виявлення іржі та окалин. Виявлені продукти корозії, бруд, видаляємо металевими щітками, шліфувальною шкіркою, можна застосувати для цієї ж мети електричну шліфувальну машинку.
  2. Після цього, металеву поверхню,  слід знежирити. Щоб не допустити пропусків замаслених місць (на темному металі їх буває важко помітити), протираємо всю поверхню будь-яким органічним розчинником (ацетоном, уайт-спірітом, очищеним бензином або гасом) або промиваємо теплою водою з пральним порошком.